Кога верувавме во сирени

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308142

Година на издавање: 2021

Број на страници: 330

Димензии: 21 см

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Срцето може буквално да боли, не метафорично – од тежината на споменот, копнежот и бесот

 

Пред многу години, Џоузи е убиена во терористички напад во воз во Франција. Барем така мисли сестра ѝ Кит, докторка во Санта Круз, која со години се обидува да се помири со трагичната судбина на Џоузи. Но сета насобрана тага прераснува во збунетост и гнев во мигот кога ја здогледува на телевизија. Гледајќи вести од некој ноќен клуб во Нов Зеланд во кој се случил пожар, таа згогледува една жена која излегува од чадот и рушевините. Сличноста е неверојатна и непогрешлива.

Тајните што долго време биле закопани испливуваат на брегот, каде што ги чека нова бура. Можно ли е да е жива? Ако е така, зошто не се јавила? Зошто посакала да води друг живот додека сите ја сметаат за мртва?

Во потрага по одговори, Кит заминува за Нов Зеланд. Повторната средба на сестрите значи откривање на долго чуваните тајни и соочување со вистината што ги држела одвоени. „Кога верував во сирени“ е роман кој нè потсетува дека некои врски, особено семејните, колку и да се болни и тешки, сепак се нераскинливи.

 

„Емотивна приказна за поврзаноста на две сестри и неможноста да се соочат со болната вистина.“

Тудеј

barbara-o-neal

Барбара О’Нил

Барбара Самјуел, попозната како Барбара О’Нил, е авторка на повеќе од 60 бестселери од жанрот женска фикција, вклучувајќи ги Како да испечеш совршен живот, Изгубениот рецепт за среќа, Градината на с...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил