Креативност и решавање на проблеми

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-26-8

Година на издавање: 2015

Број на страници: 107

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Карактеристика на секоја исклучителна кариера е способноста за изнаоѓање на иновативни решенија за предизвиците во работата. Вештините за креативно размислување имаат клучно значење за вашиот професионален напредок.

Како врвен светски експерт за успех, Брајан Трејси знае дека секој може да стане покреативен со употреба на неговите сознанија и искуства. Во оваа книга тој ни открива 21 докажани техники што можете да ги примените веднаш и да почнете да добивате исклучително продуктивни идеи.

Дознајте како:

• да ги стимулирате примарните поттикнувачи на креативноста

• да користите нулта размислување, брејнсторминг, споредно размислување и групна техника за да ги решавате проблемите и да ја подобрите организацијата

• да поставувате такви видови на прашања од кои ќе добиете умни решенија.

Оваа книга ќе ви ја промени кариерата со тоа што ќе ве однесе до изворот на вашата интуитивна генијалност!

brian-tracy

Брајан Трејси

Брајан Трејси е претседавач и извршен директор на Брајан Трејси интернешенал, компанија која е специјализирана за обука и развој на поединци и организации. Мисијата на Брајан Трејси е да ви помогне ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил