Куќа над брановите

Издавач: ЧУДНА ШУМА

ISBN: 9786084938033

Број на страници: 160

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 240  ден. Regular Price 300  ден.  -60  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Свет што умира. Куќа над брановите, на осамен остров среде Океанот. Спомени од минатото, тајни стари илјадници години, надеж за нов почеток… и љубов, во сенката на Црното сонце. 

„Детето во мене не ми допушта да бидам песимист подолго од пет минути. Затоа и успеав да останам нормална во мигот кога светот го испушти последниот здив. Сега, во пустошот, песимизмот станува бесмислен како и сè друго, впрочем.“

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил