Лисистрата

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082304151

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Тајната на надвремената привлечност на „Лисистрата“ лежи во тематските краеви на оската врз која се тркала колесницата на оваа драма, излеани во најпознатио двоец на архетипските човечки интереси: војната и сексот...

aristophanes

Аристофан

Obsecro te, mea vita scribere......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил