Магнетна лабораторија

Издавач: Сторибокс Тојс анд Боокс

ISBN: 5011979580306

Година на издавање: 2021

Димензии: 30.99 x 7.01 x 22 cm

На залиха
As low as 900  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Возбудлив комплет со книга од 24 страни, со комплетно опишани 9 забавни експерименти. Го охрабрува научното размислување и раното STEM учење. Истражете го чудесниот свет на магнетите и откријте ја моќта на манетните сили. Содржи: магнетно стапче, пластичен тркачки автомобил, постер со тркачка патека, 4 магнети со форма на прстен, подлога за лебдење, капсула со железна прашина, 2 налепници со лица, 2 магнети што тропкаат, магнетна плочка, подлога за лавиринт, топче, налепници, бележник и друго.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил