Македонски календар

Издавач: ТЕМПЛУМ

Број на страници: 30

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

vladimir-sopov

Владимир Шопов

Владимир Шопов (1948-2000) — македонски поет, критичар, публицист хроничар, писател, хуморист и сатиричар. Објавил и поетска збирка за деца, „Креда“. Пишувал поезија и на англиски јазик. Бил човек с...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил