Моќта на позитивното мислење

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308029

Година на издавање: 2021

Број на страници: 270

Димензии: 21 см

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Размислувајте позитивно и ќе активирате позитивни сили што носат позитивни резултати.

 

 

„Моќта на позитивното мислење“ е една од најпродаваните книги на сите времиња, глобален бестселер преведен на 42 јазика и продаден во над 20 милиони примероци. Таа им помогна на многу луѓе низ светот да живеат целосно и исполнето преку инспиративната порака на Норман Винсент Пил за неопходноста од верба и позитивен став кон животот.

Во овој исклучителен прирачник за исполнет, здрав и вреден живот, Пил со многу практични примери ни ја приближува моќта на верувањето и нејзиното директно благотворно влијание. Неговите практични техники ќе ве поттикнат да ги остварите сите свои амбиции и надежи и да постигнете душевен мир.

Оваа едноставна и остварлива филозофија на животот ќе ве научи:

  • Да верувате во себеси и во сè што правите
  • Да стекнете решителност
  • Да развиете моќ за постигнување на поставените цели
  • Да си го подобрите здравјето
  • Да си овозможите непрестајна циркулација на позитивна енергија
  • Да ги отфрлите непотребните грижи и да живеете опуштено
  • Да ги подобрите личните и професионалните односи
  • Да преземете контрола над околностите
  • Да бидете љубезни – и со другите и со себеси.

norman-vincent-peale

Норман Винсент Пил

Норман Винсент Пил е еден од најзначајните автори во областа на литературата за лично и духовно усовршување, творец на те- оријата за позитивно мислење изложена во неговиот бестселер „Моќта на позит...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил