Моќта на сегашниот миг

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082300306

Година на издавање: 2011

Број на страници: 200

Димензии: 140X205

Корица: softcover

На залиха
As low as 199  ден. Regular Price 199  ден.  -119  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Претворајќи го апстрактното во конкретно Тол ни нуди една поинаква филозофија на животот која преку длабоката преобразба и внатрешното себе-преиспитување ќе доведе до целосна промена на начинот на кој размислуваме.
Овој своевиден духовен учител со своите зборови нè подучува како да ги наслушнеме гласовите на своето емоционално битие како да дојдеме до спознание за тоа кои навистина сме и како да достигнеме ослободување на сопствениот ум. Неговата техника на самопомагање на крајот резултира со чувство на мир и што е најважно задоволство со себе со сопствениот живот без страв од иднината без копнеж по минатото живеејќи го докрај сегашниот миг.

„Една од најмоќните книги што биле напишани со години наназад. Секоја реченица одекнува со вистина и сила.“ Дипак Чопра.

eckhart-tolle

Екарт Тол

Екарт Толе (16 февруари 1948) — духовен учител и автор на неколку бестселери. Автор е на книгите „Моќта на сегашниот момент“ (The Power of Now) и „Нова земја“ (A New Earth), напишани на англиски јази...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил