Најголемиот трговец на светот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786084577096

Година на издавање: 2009

Број на страници: 204

Димензии: 125x195

Корица: softcover

На залиха
As low as 160  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Најголемиот трговец на светот ја комбинира моќта на раскажувањето со древната парабола во овој класичен водич кон вистинската суштина на трговијата. Ова е приказна стара две илјади години за Хафид сиромашен чирак кој доаѓа до древни свитоци што ја содржат мудроста потребна да му помогне да ги оствари сите свои амбиции. Ог Мандино ни ја открива целосната содржина на оригиналните древни свитоци и открива како Хафид ги употребил нивните тајни за да стане најголем трговец на светот. Овој бестселер ги учи читателите дека сите ние имаме моќ да го измениме својот живот и да најдеме вистинско исполнување во бескрајната мудрост на свитоците.

augustine-og-mandino

Ог Мандино

Ог Мандино е еден од најчитаните автори на светот, кога станува збор за теми за човековиот самонапор и човековото самовдахновение. Четиринаесетте негови книги, преведени на осумнаесет јазици, се про...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил