Нова земја

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9789989187506

Година на издавање: 2008

Број на страници: 247

Димензии: 140X205

Корица: softcover

На залиха
As low as 400  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Со својот водач за просветлување Моќта на сегашниот миг Екарт Тол инспирирал милиони читатели да тргнат по патот на откривањето на слободата и уживањето во животот во сегашниот миг.
Во Нова земја Тол ги шири тие моќни идеи за да покаже дека надминувањето на нашата состојба на свеста заснована врз егото не само што е суштински важно за личната среќа туку е и клучно за окончувањето на судирите и страдањата на целото човештво. Тол објаснува како нашата врзаност за егото создава дисфункционалност која води во бес завист и несреќа и им покажува на читателите како да пробудат нова состојба на свеста и така да тргнат по патот што води кон вистински исполнет живот. 

Просветлувачка и охрабрувачка, книгата Нова земја е вистински манифест на поквалитетниот начин на живеење и на создавањето на подобар свет. 

Екарт Тол е наш современик, духовен учител кој често патува пренесувајќи ја својата порака во сите краишта на светот. Нова земја е последната книга која Опра ја препорача во својот клуб на читатели (Oprah Book Club), нашироко прифатена од милиони читатели ширум светот.

eckhart-tolle

Екарт Тол

Екарт Толе (16 февруари 1948) — духовен учител и автор на неколку бестселери. Автор е на книгите „Моќта на сегашниот момент“ (The Power of Now) и „Нова земја“ (A New Earth), напишани на англиски јази...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил