Пачинко

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2021

Димензии: 125/195

Корица: мека

Нема на залиха

Краток опис

Ремек-дело за припадноста и интегритетот, за надежта да се преживее и да се напредува пред рамнодушната историја.

Повеќеслојна и трагична приказна во времето на окупацијата на Кореја од Јапонија која нè носи до сиромашното семејство на еден рибар. Неговата ќерка, тинејџерката Сунча, се вљубува во еден богат странец, но кога ќе открие дека е бремена и дека нејзиниот љубен е оженет, одбива да биде откупена. Наместо тоа, ја прифаќа брачната понуда од еден љубезен човек кој патува кон Јапонија. Одлука која го означува почетокот на една драматична сага за многу генерации – семејна приказна која е историја на цел еден народ.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил