Патот кон величественоста

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-250-8

Година на издавање: 2014

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 299  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Дали сте веќе уморни од играњето на мало? Чувствувате дека можете многу повеќе? Дали сте подготвени да станете спектакуларно успешни толку ефикасни што ќе ги оставате луѓето без здив исполнети со задоволство а вашата работа и животот да го достигнат нивото на величественост?

Доколку е така, оваа книга е напишана токму за вас. Жестока, инспиративна, провокативна и полна со големи идеи што ќе ве одведат до животот кон кој се стремите, и тоа побргу отколку што сте очекувале. Патот кон величественоста е една од ретките книги што навистина имаат моќ да ги ослободат вашите потенцијали и да го разбудат најдоброто во вас.

Робин Шарма, современ светски гуру и човек чии идеи со воодушевување ги прифаќаат водечки компании, претприемачи, рок-ѕвезди, па дури и кралски семејства, ви ја претставува потврдената формула што ќе ви помогне да го достигнете врвот на своите потенцијали.

Направете голем скок уште денес и научете дека сè што правите може да стане уште подобро. Патот кон величественоста ќе ви покаже како да остварите незамисливи резултати во сите важни делови на својот живот, истовремено уживајќи во своето животно патување.

„Книгите на Робин Шарма им помагаат на милиони луѓе во светот да живеат блескав живот.“ Пауло Коелјо

„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што на луѓето навистина им го менуваат животот“. Ричард Карлсон

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил