Победување

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4892-63-2

Година на издавање: 2021

Број на страници: 198

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 420  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сурово искрена формула за победување во бизнисот, спортот или која било арена во која битката е безмилосна од престижниот тренер за врвни резултати меѓу чии ученици се вбројуваат Мајкл Џордан, Коби Брајант и Двејн Вејд.

Со „Победување“ Тим Гровер докажува зошто е еден од најбараните експерти за успешен начин на размислување што непогрешно води до победа. Врз основа на своето 30-годишно искуство, тој ги отстранува клишеата и претерано ентузијастичкото бодрење кои создаваат просечност и ве повикува решително да ја предизвикате реалноста. Која е наградата? Огромен успех.

Ако сте навлечени на вкусот на успехот и сакате уште, тогаш сте подготвени за оваа стратегија за изведба. Ако веќе победувате и сакате да научите како да стигнете до нивото на најголемите – оваа книга ќе ви го покаже патот.

„Тим Гровер е експерт за умствена сила. Со оваа книга-прирачник ќе откриете што сте способни да постигнете, резултати што не можете ни да ги замислите, достигнувања до највисокото ниво на успехот – дури и повисоко.“ Коби Брајант

„Имам неверојатна верба и доверба во Тим Гровер.“

Двејн Вејд

tim-s-grover

Тим С. Гровер

Тим С. Гровер е главен извршен директор на „Атак атлетикс, инкорпорејтид“, компанија што е основана во 1989 година. Тој е светски познат за неговата работа со Мајкл Џордан, Коби Брајант, Двејн Вејд,...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил