Покорувајќи го војводата

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308180

Година на издавање: 2022

Димензии: 21см

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Таа ја ризикува својата иднина за него, а тој го губи своето место во историјата заради неа.

 

Англија, 1879 година. Анабел Арчер, брилијантната но сиромашна ќерка на селскиот викар, се изборува за место во првата група студентки на Оксфорд. За да возврати за добиената стипендија, мора да го поддржува движењето за глас на жените. Нејзина должност: да ги придобие мажите да се залагаат за женските права. Нејзина цел: Себастијан Деверо, студениот и тврдокорен војвода од Монтгомери кој ја води британската политика под контрола на кралицата. Нејзин предизвик: да не попушти пред моќната привлечност на војводата, која е невоможно да се игнорира.

 

Но ниту тој не може да остане рамнодушен, колку и да се убедува дека му е потребна сопруга со ист социјален статус и со наследство. Умешниот стратег потклекнува пред зелонооката Анабел...

 

Растргната меѓу љубовта и волјата за слобода, Анабел ќе открие што е потребно за да се покори еден војвода.

 

„Данмор го доловува духот на ерата со блескава живост, разбивајќи ги стереотипите за викторијанска Англија, запознавајќи нè со група извонредни жени кои одбиваат да живеат како случајни минувачи во своите животи.“

Ентертејмент викли

 

„Шармантно, заводливо и апсолутно возбудливо – токму како што треба да изгледа една историска романса!“

Паблишерс викли

evie-dunmor

Иви Данмор

Авторката дебитантка Иви Данмор го напишала романот „Покорувајќи го војводата“ инспирирана од магичниот пејзаж на Оксфорд и од страста за романтика, жените пио- нери и викторијанската ера. Во вистин...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил