Повторно откривање на животот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-504-2

Година на издавање: 2017

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Многу ретко се појавува книга што може вистински да ви го промени животот. А Повторно откривање на животот е една од нив.

Ентони де Мело е еден од најголемите духовни автори на XX век чие учење го обиколи светот. Повторно откривање на животот е неговото последно дело, напишано според предавањето што го одржал само неколку месеци пред смртта. Во него тој ни укажува како да ја спознаеме подлабоката смисла на животот и да најдеме едноставни решенија што ќе нè ослободат од негативните чувства – осаменост, гнев, тага или депресија. Со други зборови, Де Мело ни нуди нов светоглед што ќе ни го преобрази животот.

Повторно откривање на животот е еднакво безвременска и сочувствена книга како и класиката Будење. Книга што ќе ве направи свесни за убавините на човечкото постоење и ќе ве научи да ги гледате насекаде околу себе. 

 

anthony-de-mello

Ентони де Мело

Ентони де Мело е роден во 1931 г. во Бомбај, Британска Индија. Тој е езуитски свештеник и психотерапевт кој се прославил со своите духовни книги. Како меѓународно признаен духовен водач, писател и г...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил