Психокибернетика

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-59-6

Година на издавање: 2017

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

За првпат објавена во 1960 г. Психокибернетика до ден-денес го држи приматот на бестселер со продадени над триесет милиони примероци во светот. Се смета за авторитетно дело во областа на личниот развој од кое инспирација црпат многу експерти како Зиг Зиглар Тони Робинс и Брајан Трејси. Нејзините ефикасни методи ги применуваат генерации врвни спортисти претприемачи студенти и обични луѓе кои откриле дека успехот не само што е возможен туку е и зачудувачки лесно достижен.

Работејќи како врвен пластичен хирург, Молц открил дека на своите пациенти не им го менува само ликот туку и внатрешното Јас. Во оваа книга тој за првпат ја дефинира поврзаноста меѓу умот и телото, воведувајќи го позитивниот став како средство за промена. Психокибернетика ви покажува како да ја подобрите сликата за себе, ви нуди вежби за релаксација и визуализација, ви помага да ги отстраните емоционалните лузни, да направите емотивен лифтинг – и да ги достигнете успехот и среќата што ги посакувате.

Среќата и успехот се навика; истото важи и за неуспехот и сожалувањето. Но вие можете да ги смените негативните навики со неверојатната моќ на психокибернетиката!

maxwell-maltz

Максвел Молц

Д-р Максвел Молц (10 март 1889 – 7 април 1975) дипломирал на Универзитетот Колумбија и докторирал на Медицинскиот факултет при истиот Универзитет. Како еден од најпознатите и најценети пластични хир...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил