Школа на животот

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-72-5

Година на издавање: 2018

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Нашиот живот не е генерална проба! 

Ова е сознанието со кое Бруно Шимлеша нè освестува за личната одговорност водејќи нè на патот кон совршенството и остварувањето на нашиот вистински потенцијал. Повеќе немаме изговори – за да постигнеме некаква животна промена, најважна е одлуката. А клучот за нашето совршенство е љубовта – кон самите себе и кон животот.

Во својата книга Школа на животот Шимлеша нè повикува на акција, апелирајќи да не се помируваме со живот што не нè исполнува и нудејќи ни проверени и докажани алатки. На овој пат ќе ги промислиме сите прашања што не се учат дома и низ образованието: Како да изградиме мудар и здрав однос кон самите себе? Зошто болката е, а страдањето не треба да биде составен дел од животот? Зошто оние што упорно се негираат себеси полесно се разболуваат? Како позитивното размислување  се одразува врз нашиот живот?

Се разбира, книгата не може да живее и да носи одлуки наместо нас, но може да ни даде инспирација и одговори за живеење со полни гради. Дали ќе бидеме беспомошен лист на ветрот на животот или ние ќе го создаваме ветрот – изборот е наш!

bruno-simlesa

Бруно Шимлеша

Белешка за авторот од авторот

Во една книга напишав дека сум идеолог. Ме воодушевуваат светот на идеите и привилегијата што ја имаме со својот ум и своето срце да ѝ дадеме на вистината сцена...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил