13

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6629

Година на издавање: 2019

Број на страници: 345

Димензии: 140/210

Корица: softcover

На залиха
As low as 299  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Бескрупулозен обвинител
Брилијантен бранител
Обвинет што крие тајна
Сериски убиец кој седи во поротата...

Ариела и Боби Соломон се најпознатиот и најмоќен холивудски пар. Би можеле да го имаат светот на дланка, но една ноќ таа е најдена мртва заедно со телохранителот, а обвинет за бруталното убиство е нејзиниот сопруг. Меѓутоа, она што на прв поглед изгледа како злосторство од страст, може да е едно од низата убиства на најинтелигентниот сериски убиец што некогаш чекорел по планетата.

Тој убива поради недостижниот американски сон. Поради задоволството да гледа дека за убиството ќе биде осуден невин човек. И овој пат убиецот не е на обвинителната клупа. Тој е во поротата.

Но некој успева да го разоткрие. Некогашниот измамник кој станал адвокат, Еди Флин, не верува дека неговиот клиент убил двајца луѓе и се сомнева дека вистинскиот убиец е поблиску отколку што мислат сите – но кој би можел да помисли дека е толку блиску?

stiv-kavana

Стив Кавана

Стив Кавана е наградуван ирски автор на криминалистички романи. Детството го поминал во Белфаст. На осумнаесетгодишна возраст се преселил во Даблин, каде што студирал право. Работи како адвокат по граѓ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил