Анатомија на скандалот

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082531878

Број на страници: 354

Димензии: 140×205

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Софи Вајтхаус има прекрасен дом, две сјајни деца и привлечен, успешен маж. Со други зборови, има совршен живот. Но, сѐ се менува една ноќ кога нејзиниот сопруг Џејмс доаѓа дома и ѝ признава дека ја изневерил. Одеднаш нејзиниот смирен, уреден свет, се превртува наопаку. Дали навистина го познава човекот за кој се омажи? Признанието на Џејмс е само врвот на ледената санта. Обвинет е за ужасен злочин. Но вистината е уште пострашна отколку што некој би можел да замисли. Дали Џејмс е виновен или е само невина жртва на злобен план? Во оваа напната и возбудлива сторија за љубовта, одмаздата и лагата никој нема чисти мотиви, ама тајните на некои луѓе се многу помрачни и поопасни.

sarah-vaughan

Сара Вон

Сара Вон (Sarah Vaughan) студирала англиски на Оксфорд и по дипломирањето започнала да работи како новинарка. За весникот Гардијан работела единаесет години. Ја напуштила постојаната работа, станала...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил