Becoming Мојата приказна

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082593548

На залиха
As low as 650  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сè уште има многу нешта што не ги знам за Америка, за животот, за сето она што иднината би можела да го донесе. Но, се познавам себеси. Татко ми Фрејзер ме научи напорно да работам, често да се смеам и да си стојам на зборот. Мајка ми Мириан ми покажа како да размислувам со своја глава и како да го користам ставот што го имам. Тие двајцата заедно, во нашиот збиен стан во чикашкиот Саут Сајд, ми помогнаа да ја согледам вредноста што ја има во нашата приказна, во мојата приказна, во пошироката приказна на нашата земја. Дури и кога таа приказна не е ниту убава ниту совршена. Дури и кога таа приказна е пореална отколку што сакате да биде. Вашата приказна е нешто што го имате, нешто што ќе го имате засекогаш. Таа е нешто што го поседувате.

michelle-obama

Мишел Обама

Мишел Лаван Робинсон Обама (родена на 17 јануари 1964 година) е сопругата на 44-тиот и актуелен претседател на САД, Барак Обама, и е првата афроамериканска прва дама на САД. Израсната е на јужната с...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил