Зимски распуст

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-456-9930

Година на издавање: 2019

Број на страници: 253

Димензии: 140/210

Корица: softcover

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Последен училиштен ден, ден пред зимскиот распуст. Родителите планираат романтичен викенд. Берглјот се радува што ќе може да излезе со симпатијата, а потоа да преспие кај најдобрата другарка надолго да си разговара со неа, додека братчето Браги смислува како ќе го помине времето кај своето другарче... Но ненадејно мајка им добива голем правен случај што не може да го одбие и пропаѓаат сите убави планови. Лути и смуртени, Берглјот и Браги заминуваат со татко им на одмор во планинската куќичка, а мајка им останува дома... Никој од нив не може ни да претпостави дека тоа ќе им биде најнеобичниот – и најкрвавиот зимски одмор во животот. Денови исполнети со страв, студ и бегање пред опасноста што се надвиснува над нив, заробени од една вонземна канибалистичка цивилизација што се заканува целосно да ги уништи... Брутално реалистична хорор приказна... Страшно возбудлива и одлично напишана книга која просто се голта...Хелга Биргисдотир, Хуграс

hildur-knutsdottir

Хилдур Кнутсдотир

Хилдур Кнутсдотир (1984) е родена и порасната во Рејкјавик, Исланд. Завршила книжевност и креативно пишување на Универзитетот во Исланд. Учела шпански во Шпанија и Гватамала, германски во Германија,...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил