Боенка за спокоен ум

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-408-3

Година на издавање: 2015

Димензии: 140/205

Нема на залиха

Краток опис

Смирете го немирот и ослободете се од стресот со боење.

Оваа книга со прекрасни илустрации изобилува со суптилни цртежи и сложени шари кои ќе ве поттикнат да медитирате понесени од креативноста и со полна присутност да ги боите страниците.

Одвојте неколку минути од денот – каде и да сте – и бојте за мир и спокоен ум.

Ема Фарарон е француски илустратор и графички дизајнер што живее и работи во Лондон.

emma-farrarons

Ема Фараронс

Ема Фарарон е француски илустратор и графички дизајнер. Родена е на островот Себу на Филипините, а пораснала во Париз. Учела илустрација на Колеџот за уметност во Единбург и на Националниот универзи...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил