Детето што сакаше елени

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082435282

Број на страници: 384

Димензии: 13x20

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Зима е, 1996 година. Еден пензионер вози низ планините со својот автомобил. Одеднаш забележува нешто пред себе и нагло закочува. Фаровите фрлаат светлина врз снегот на патот каде што стои преплашено дете со помодрени усни и со еленски рогови на главата.

Четиринаесет години подоцна, во планинското езеро недалеку оттука, пронајдена е мртва девојка. Во балетски костим, а близу до неа стои и фотоапарат на статив. За една недела ќе се случат уште две убиства. Убиецот остава насоки за полицијата што ги водат во игра во која не може да победат.

samuel-bjork

Самуел Бјорк

Самуел Бјорк (1969) е псевдоним на норвешкиот романописец, драмски писател и музичар кантавтор, Фроде Сандер Ојен. Како самоук уметник што ретко е присутен во медиумите, зад себе има шест студиски албу...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил