Дневникот на едно шмокле – Редно беше!

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307831

Година на издавање: 2021

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 360  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

ШМОКЛЕ – РЕДНО БЕШЕ!

Постои традиција за Нова година човек да си зацрта неколку цели што ќе му помогнат да стане подобра личност. Но за Грег Хефли тоа претставува проблем! Тој никако не може да смисли начини како да се подобри, зашто смета дека веќе е еден од најдобрите луѓе што ги познава. Меѓутоа татко му не го дели неговото мислење и крои други планови за него.

Сака да го зацврсти, а најдобриот начин за тоа е ужасната воена академија! Грег смислува најневозможни начини како да ја избегне омразената академија, а ви открива и вам дека е време или да биде во форма или... да се подготви за униформа!

„Урнебесно!“ Сандеј телеграф „

Голем хит за безволни читатели и за сите кои се во потрага по смешна книга!“ Скул лајбрери џурнал

jeff-kinney

Џеф Кини

Џеф Кини е развивач и дизајнер на онлајн игри и најпродаван автор на Њујорк тајмс. Во 2009 година списанието ТаJмс го прогласи за еден од стоте највлијателни луѓе во светот. Пораснал во Вашингтон, а...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил