До сите момци што ги сакав

Издавач: КУЛТУРА

ISBN: 9789989329234

На залиха
As low as 390  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Романтичен и симпатичен роман на еден од најпродаваните автори на „Њујорк тајмс“.

Лара Џин ги чува сите нејзини љубовни писма во една шапка-цилиндар, која ѝ ја дала мајка ѝ. Тоа не се љубовни писма што некој друг ги напишал за неа; туку се оние што таа ги има напишано.
Едно за секое момче што некогаш го сакала ‒ пет за сите.
Кога пишува, таа го отвора своето срце и душа и ги кажува сите работи што никогаш нема да им ги каже во реалниот живот бидејќи нејзините писма се само за нејзините очи. Сè додека не дојде денот кога нејзините тајни писма ќе бидат испратени, и, одеднаш, љубовниот живот на Лара Џин се менува од имагинарен до реален и излегува надвор од контрола.

jenny-han

Хан Џени

Џени Хан е корејско-американска авторка на литература за млади. Позната е по тоа што пишува трилогии. Едицијата „До сите момци што ги сакав“ веќе е приказна и на филмското платно. Додека ги чекате про...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил