Дома пред да се стемни

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082435077

Број на страници: 400

Димензии: 13×20

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Меги Холт е познато име за жителите на Вермонт – нејзиниот татко го прославил целото семејство со книгата за куќата „Бејнбери хол“ од која сите побегнале среде глува доба. Неговата хорор-приказна за натприродни и злокобни присуства станала светски феномен на популарност, но и на скептицизам.

Меги сега е возрасна и ја наследува „Бејнбери хол“. По смртта на татко ѝ, одлучува да ја открие тајната. За неа духови не постојат и таа е решена по секоја цена да се соочи со она што мисли дека го заборавила пред дваесет и пет години. Но локалните жители не се баш воодушевени од нејзиното враќање зашто мемоарите на татко ѝ го направиле гратчето неславно.

Кога Меги почнува да доживува необични нешта исти како оние во книгата, вистината што ќе ја открие е многу поинаква од она што го очекувала. Мрачната историја на куќата ќе го доведе во прашање сето она во што таа верува.

riley-sager

Рајли Сејгер

Рајли Сејгер е псевдоним на поранешен американски новинар, уредник и графички дизајнер, кој е роден во Пенсилванија, а денес живее и работи во Принстон, Њу Џерси. Неговите два први романи се наградуван...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил