Двојката од соседството

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-537-0

Година на издавање: 2017

Димензии: 140/205

На залиха
As low as 299  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Книга која веднаш стана бестселер на Њујорк тајмс

Ен и Марко Конти навидум имаат сè – љубов, убав дом и прекрасно бебе. Но една ноќ, додека се на вечера кај првите соседи, се случува ужасно злосторство. Сомнежот веднаш паѓа врз нив, родителите. Меѓутоа вистината не е толку едноставна. Внатре, зад спуштените завеси на куќата, полека се отплеткува потресната приказна за она што се случило. Детективот Резбак знае дека испаничената двојка нешто крие. И Ен и Марко набргу сфаќаат дека и двајцата имаат тајни што со години ги криеле еден од друг... Морничаво разоткривање на едно семејство. Напната приказна за измама, дволичност и неверство што ве остава без здив сè до конечниот шокантен пресврт.

„Пресвртот се случува толку брзо колку што брзо ги вртите страниците“ – Пипл

„Го прочитав романот во еден здив, aпсолутно фасцинирана од приказната. Неизвесноста е жестока и одлично предадена!“ – Сју Графтон, автор на Икс, бестселер на Њујорк тајмс

shari-lapena

Шари Лапена

Шари Лапена е родена во 1960 година, во Канада. Пред да почне посериозно да се занимава со пишување работела како адвокат и како наставничка по англиски јазик. Нејзиниот прв трилер Двојката од с...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил