Еден од нас е следен

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-734-3

Година на издавање: 2021

Број на страници: 302

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Еден од нас е следен, продолжението на Еден од нас лаже, нѐ враќа во средното училиште Бејвју. По смртта на Сајмон се појавуваат низа апликации за озборување, но овој пат не станува збор за апликација туку за игра.

Учениците добиваат групна порака за играта „Вистина или предизвик“. Тој што ќе избере „вистина“ ризикува да биде откриена неговата најдлабока тајна, а тој што ќе избере „предизвик“ ќе добие задача. Фиби е прва. Ако одлучи да не игра, ќе биде откриена тајна. А нејзината е мрачна. Потоа следува Мејв – но таа знае што да направи и одлучува паметно да постапи. А кога на ред ќе дојде Нокс, ситуацијата е веќе опасна. Предизвиците стануваат смртоносни.

Иако се откриваат пикантни тајни, учениците уживаат во играта и злокобното предупредување секогаш избирајте предизвик, сѐ додека не се појави нова жртва во Бејвју. Сајмон е мртов, но некој е одлучен да продолжи таму каде што тој застана.

Нова година, нови тајни, нови правила. Кој ќе биде следниот?

karen-m-mcManus

Карен М. Мекманус

Карен М. Мекманус е современа американска авторка за млади. Најпозната е по својот прв роман Еден од нас лаже (2017), кој се задржа дури 93 недели на листата на бестселери на Њујорк тајмс. Неговото ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил