Девојката со бисерна обетка

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786084577119

Година на издавање: 2009

Број на страници: 226

Димензии: 125x195

Корица: softcover

На залиха
As low as 160  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман; а како студија на човековата природа зачинета со зрела анализа блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст гнев и забележување во романот што е истовремено убав и брутален.Ајриш Тајмс Трејси Шевалие е мајстор за опис на детали на оживени слики... Со помош на таквите детали Шевалие го води читателот во светот на сликите во атмосферата на ремек-делата што ги истражува: трогателна таинствена а на мигови дури и неподносливо силна. Понекогаш атмосферата е толку жива што читателот речиси може да ја почувствува да ја намириса околу себе. Оваа книга е вистински бисер.Тајмс

Прекрасен роман, таинствен, проткаен со атмосфера... кој ни ги открива деталите за создавањето на сликите... навистина чудесно доживување.Гардијан

tracy-chevalier

Трејси Шевалие

ТРЕЈСИ ШЕВАЛИЕ пораснала во Вашингтон, во округот Колумбија. Се преселила во Англија во 1984 г. и неколку години работела како уредник на документацијата во една издавачка куќа. Дипломирала креативн...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил