Воздух

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-456-9848

Година на издавање: 2019

Број на страници: 193

Димензии: 140/205

Корица: softcover

На залиха
As low as 180  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Времето престанува да тече кога Грета и Анселмо случајно ќе се сретнат на римските улици и ќе си погледнат во очи – нејзините пркосно лути, неговите благо насмеани. Но Анселмо не е обично момче. Тој умее да ги чита пораките од небото. Има дарба да го слуша шепотот на ветрот, да разговара со воздухот... Тој наоѓа изгубени писма, предмети, пораки... и им ги доставува на вистинските приматели, соединувајќи ги на тој начин распараните нишки на судбината. Анселмо не само што го менува животот на Грета, туку може да создава и чуда. Всушност, може сè додека не си признае дека е вљубен во тоа необично девојче на велосипед. Кога љубовта ќе ги огрее двете млади срца, тој веќе не може во облакот да ги види знаците на судбината. Што ќе избере – љубовта или небото?

miriam-dubini

Миријам Дубини

Миријам Дубини е родена во 1977 година, во Милано, каде што дипломирала семиотика со дипломска работа на тема раскажување бајки. Додека студирала, пишувала и глумела во театарската трупа „Дита џоко ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил