Еленот слуша виножито

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-516-5

Година на издавање: 2017

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 150  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Четирите ѕида од твојата соба
не се:
ни исток ни запад
ни север ни југ.

Страните на светот
се сечат со бесконечност!

Свежа поезија, како летен дожд што доаѓа по долга суша. Храбри стихови полни со значења, посветени на сите деца на ѕвездите чии скутови се пристаниште за бури. Дури и таму каде што е натопена со меланхолија, песната е смело устремена кон нови хоризонти што чекаат да бидат припитомени... Виолета Танчева-Златева

magdalena-chaparovska

Магдалена Чапаровска

Магдалена Чапаровска е родена во 1983 г., во Скопје. Во 2005 г. дипломира Општа психологија и советување на Американскиот колеџ во Солун. Во 2009 г. Магистрира на Општа психологија и советување на У...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил