Генијални лаги

Издавач: КУЛТУРА

ISBN: 9789989329203

На залиха
As low as 550  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Книга за која постојано се зборува … Ева Бенедикт е последна од филмските диви, симпатичен секс-симбол со освоени два Оскара, четири поранешни сопрузи и легија љубовници. Нема тајна, ниту скандал што таа не го знае. Сега Ева одлучи да ги напише своите мемоари – без цензура и каква било забрана. Цел Холивуд ја моли да не го стори тоа. Но, Ева има свои причини… Посинокот на Ева, Пол Винтроп, кој патем е вистинска секс-бомба, ќе ја разниша решителноста на Ева да ја раскаже својата приказна. И додека Џулија дознава колку непријателите на Ева спречуваат книгата да биде објавена, таа, исто така, открива дека Ева има една последна, темна тајна за споделување.

nora-roberts

Нора Робертс

Нора Робертс, родена како Елинор Мари Робертсон англиски: Eleanor Marie Robertson ; Сребрена пролет, 10 октомври 1950 ) е американски бестселер, автор на повеќе од 209 љубовни романи. Нејзините псев...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил