Хотел за кучиња

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082591520

На залиха
As low as 290  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Енди обожава кучиња!

Па, така, кога една преслатка бездомна кучка ќе се појави на прагот, Енди сака да ја спаси - но не смее да ја донесе дома. Со помош на Брус, нејзиниот брат, ја спасуваат кучката и малечките кученца што ќе ги роди и ги сместуваат во една напуштена куќа во близината.

Но, потоа доаѓа и Ред Ровер, еден раскошен ирски сетер кој е матретиран од својот сопственик. А тој не е последен, по него доаѓаат и други..

Енди е воодушевена - па таа сега има свој хотел за кучиња!

Но, дали таа и Брус ќе можат докрај да ја дочуваат тајната за хотелот или, пак, ќе мораат да се доверат некому?

lois-duncan

Лоис Данкан

....

...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил