Како да стекнете квалитетни односи, доверба и влијание кај луѓето

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307664

Година на издавање: 2021

Број на страници: 202

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден. Regular Price 320  ден.  -70  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Некои луѓе зрачат со магнетна моќ. Како да имаат во себе нешто што другите не можат да го одбијат. Дали би сакале и вие да стекнете таква привлечна моќ?

Постојат природно харизматични луѓе што ги красат квалитети на кои им се восхитуваме, како благородност, великодушност, срдечност, голема сочувственост, услужливост и оптимизам. Овие одлики лесно можете да ги стекнете ако одвоите време и малку напор да ги развиете и ако совладате определени техники.

Меѓу вештините што ќе ги научите на овие страници се следниве:

• Како да станете харизматична личност • Како да стекнете нови пријателства и да ги задржите старите

• Како да им влијаете на луѓето со кои комуницирате создавајќи атмосфера на соработка и колегијалност

• Како да изградите доверба

• Како да ги процените и разберете другите за да можете да се однесувате поефективно со нив

• Како да постапите и како да реагирате кога се конфронтирате со тешки луѓе

• Како љубезно да не се согласите со нешто или некого...

Оваа книга ви открива докажани начини за постигнување квалитетни односи со луѓето со кои живеете и соработувате. Со неа цврсто зачекорувате по патот што им донесе успех, среќа и богат живот на милиони луѓе низ светот!

dale-carnegie

Дејл Карнеги

Дејл Карнеги, спелувано Карнагеј сѐ до 1922 - бил американски писател и лектор и развил курс за самоусовршување, трговски вештини, корпоративна обука, јавно говорење и меѓучовечки способности....

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил