Бајки од Македонија

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082477374

На залиха
As low as 600  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Најубавите бајки од македонската народна традиција

- Момчето што се скри во златното јаболко
- Двата цара
- Вејко Северко
- Девојчето и дванаесетте месеци

biljana-crvenkovska

Билјана Црвенковска

Билјана Црвенковска е писателка, сценарист, преведувачка и уредник. Ја препознаваме по приказните од „Светот на Биби”, романите за деца „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња” и „Што со...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил