Духот на капинката и жолтоклунчето

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082530338

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Една птичка со жолт клун ќе остане сама во шумата за време на зимата. Таа не успеала да се пресели на југ заедно со другите птици. Старото дрво каде што седи жолтоклунчето сѐ уште ги држи лисјата бидејќи мора да ја чува птицата.Стариот Дух на капинката излегол на прошетка и слушнал како некоја птичка пее.Ќе успеат ли старото дрво и Стариот Дух на капинката да му помогнат на жолтоклунчето да ја преброди зимата?

feridun-oral

Феридун Орал

Феридун Орал е роден 1961 година во Кирикале, Република Турција. Во 1985 година дипломирал на Факултетот за убави уметности на Универзитетот во Мармара. Учествувал на многу изложби, биеналиња и натп...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил