20 неверојатни девојки кои го променија светот

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189029453

Број на страници: 88

Димензии: 23,5 х 26,5

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Ова е книга за 20 неверојатни девојки со големи сништа, огромен талент и неверојатна упорност, кои станале големи жени!

Концептот во книгата е поделен на: уметници, спортистки, истражувачки, модни икони, пронаоѓачки, писателки, активистки за човекови права. Нивната тајна? Тие научиле да се слушаат себеси, и да ги следат мечтите кои ги чувале во нивните срца. Потоа тие вложиле многу време за да ги постигнат целите кои ги поставиле пред себе! Нивната мисла: Нашите животи брзо минуваат, но понекогаш треба само да забавиш за да го промениш светот!

Читајте и восхитувајте се!

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил