20 неверојатни екохерои кои ја спасуваат нашата планета

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189033542

Број на страници: 88

Димензии: 23,5 х 26,5

Корица: hardcover

На залиха
As low as 490  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Ова издание ги раскажува неверојатните приказни за 20 неверојатни суперхерои кои ја спасуваат нашата планета. 20 приказни за луѓе со големи соништа, голем талент и неверојатна упорност кои станаа екохерои!

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил