Catan

Издавач: Гоблин

ISBN: 3830049970296

На залиха
As low as 2.490  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Откријте го новиот свет!

Вие сте првите доселеници на островот Катан. Бргу изградете населби и патишта! Новооткриените предели носат многу ресурси. Трговијата цвета, населбите постепено се развиваат во градови, но на островот наскоро ќе стане тесно. Ќе започне жестока борба за земја, ресурси и власт.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил