Како да црташ како уметник (Интересни цртани ликови)

Издавач: Едука Мак

ISBN: 9786084737094

Корица: softcover

На залиха
As low as 180  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Забавни книги создадени во соработка со издавачката куќа "Mammoth World" од Индија, наменети за децата од предучилишна и раноучилишна возраст. Серијата има два наслови со шарени налепници и интересни факти што им помагаат на децата да цртаат како што цртаат уметниците. Книгите содржат инструкции за цртање разни предмети, животни и омилени цртани ликови во неколку чекори, развивајки ги кај децата когнитивните и моторните способности. Чекор по чекор, децата ке согледаат дека овој пристап е практичен, а цртањето е забавно.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил