Исидора Мун оди на екскурзија

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082593500

На залиха
As low as 290  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Мајка  ѝ е самовила, а татко ѝ е вампир, а таа е по малку од двете.

Сите соученици на Исидора се малку исплашени кога ќе отидат на училишна екскурзија во еден морничар стар замок- што ако видат дух?

Останува Исидора да им докаже на своите другарчиња дека понекогаш нештата што се чинат страшни на прв поглед во суштина воопшто не се страшни!

hariette-munkaster

Хариет Мункастер

.....

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил