Старецот и морето

Издавач: Едука Мак

ISBN: 9786084737957

Година на издавање: 2020

Број на страници: 63

Димензии: 20 cm

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

„Старецот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообичаен риболов и прави огромен улов, најголемиот во неговиот живот. Меѓутоа, една ајкула го напаѓа и се обидува да го украде неговиот улов. Сантијаго со денови се бори со ајкулата. Најпосле, тој се враќа преморен на брегот, парталав и разочаран.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил