Кодексот на хероите

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307770

Година на издавање: 2021

Број на страници: 172

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 280  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Ако сакате да бидете херој, тоа е лесно. Само вршете си ја должноста!

Уште една инспиративна книга за доблестите на секојдневните херои од популарниот автор на Намести си го креветот! Потсетник дека насекаде околу нас постојат херои слични на оние кои Мекрејвен ги среќавал во својот живот.

Кога бил мал Мекрејвен сонувал да стане супермен, да има супермоќи со кои ќе им помага на луѓето. Но растејќи и патувајќи низ светот, сфатил дека насекаде има такви херои. Обични луѓе со квалитети што им даваат моќ да помагаат и да го направат светот поубаво место за живеење. Луѓе со физичка и морална храброст и длабоко чувство за интегритет, подготвени да се жртвуваат за другите. Секој од нас го носи во себе тој вроден код што постои уште од настанувањето на човечкиот род. Во секој од нас се крие херој.

Кодексот на хероите не е сложувалка или некоја тајна порака. Не е шифра, таен јазик или некаква загатка. Тој е збир од непишани правила за однесување, лекции за доблеста кои стануваат темел на нашиот карактер додека градиме животот вреден за почит.

VilijamHMekrejven

Вилијам Х. Мекрејвен

Вилијам Х. Мекрејвен е пензиониран адмирал во Американската воена морнарица. Во триесет и седумте години што ги поминал како припадник на специјалната единица фоки бил на командни позиции на сите ниво...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил