Лисичката плетачка

Издавач: СВЕТУЛКА НОВА

ISBN: 9786086636364

Година на издавање: 2020

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Приказна распослана на 18 шумски страни за најдобрата и најмилната плетачка во шумата. Да се стоплиме со добрина и љубов кон другарчињата. Таква љубов каква што ни покажува Лисичката плетачка.

ana-golejshka

Ана Голејшка Џикова

Ана Голејшка Џикова (р. 8 август 1987) — македонска писателка. Дипломирала на Катедрата за општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет при Скопскиот универзитет. Во септември 2013 година ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил