Магијата на големите соништа

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-30-5

Година на издавање: 2016

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 260  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Поставете си високи цели...а потоа надминете ги!

Над шест милиони луѓе низ светот си го подобрија животот со помош на Магијата на големите соништа. Д-р Дејвид Џ. Шварц, кој долго време го држи приматот на еден од најголемите експерти за мотивација, ќе ви помогне да продавате подобро, да менаџирате подобро, да заработувате повеќе и – што е најважно од сè – да најдете поголема среќа и душевен мир.

Магијата на големите соништа ви нуди практични методи, а не само празни ветувања. Д-р Шварц ја открива својата внимателно разработена програма за да го извлечете максимумот од работата, од бракот и семејството, од социјалниот живот... Ви покажува дека не мора да бидете интелектуалец или да имате вроден талент за да постигнете успех и сатисфакција – но мора да ја разберете и да ја стекнете навиката на мислење и однесување што ќе ве одведат до врвот. А оваа книга ви ги открива тајните како да стекнете:

» лично богатство
» финансиска сигурност
» моќ и влијание
» совршена работа
» среќни односи
» убав и исполнет живот

 

david-j-schwartz

Дејвид Џ. Шварц

Дејвид Џозеф Шварц (23 март 1927–6 декември 1987) е американски автор на мотивациски книги. Работел како професор на Државниот универзитет во Џорџија и почнал паралелно да работи како тренер за само...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил