Моќта на намерата

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308685

Број на страници: 270

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Вашите мисли се реални. Тие се чиста енергија.

Речиси сите ја сфаќаме намерата како решеност што нè поттикнува да оствариме некоја замисла и да не се откажуваме од неа по никоја цена. Но оваа книга ни овозможува да погледнеме на намерата од еден поинаков и мошне корисен агол.

Со вистински случаи и примери од секојдневниот живот, д-р Вејн Дајер докажува дека сè што можеме да замислиме во нашите умови може и мора да се оствари, ако останеме во хармонија со универзалниот извор што создава сè. Ние, како и сè што постои, произлегуваме од универзалното поле на намерата. Сите сме тука благодарение на нејзината невидлива но безмерна моќ. Колку побргу ќе го согледаме тоа, толку подобро ќе живееме.

Енергетското поле на намерата постоело пред воопшто да бидеме зачнати. Има начин да ја привлечеме кон себе и да го искусиме животот на едно возбудливо и повисоко ниво. Тоа поле е насекаде околу нас и само чека да му пристапиме. Ако светот хармонично вибрира со универзалниот ум на намерата, ќе биде многу поубаво место за живеење.

wayne-w-dyer

Вејн В. Дајер

Д-р Вејн В. Дајер, од обожавателите наречен „татко на мотивацијата“, е меѓународно признат автор, говорник и пионер во полето на саморазвојот. Во текот на четирите децении работа има напишано над 40...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил