Мудар родител, време е за градинка

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082434858

Број на страници: 232

Димензии: 14,5×20,5

Корица: softcover

На залиха
As low as 600  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„Оваа книга треба да биде задолжително четиво за секој родител. Ќе ве натера да размислите како дејствуваат молчењето и казните и кои се последиците од нив. Ако секој од нас научи да излегува накрај на различен начин, тогаш децата ќе се чувствуваат многу подобро.“

– Рајнер Бергерсен, управител на градинка

„Проникнува директно во суштината на она што треба да го знаат родителите.“

– Јеспер Јул

hedvig-montgomery

Хедвиг Монтгомери

Хедвиг Монтгомери (1968) е психологинка и семеен терапевт со повеќе од дведецениско искуство во оваа област. Студирала психологија на Универзитетот во Осло и дипломирала во 1997 година. По дипломира...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил