Најубавите бајки од Андерсен

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189024939

Година на издавање: 2017

Број на страници: 124

Димензии: 22 х 28,5 см

Корица: hardcover

Нема на залиха

Краток опис

Извонредна книга богата со прекрасни илустрации и незаборавни ликови кои ќе ги воведат децата во светот на Андерсеновите безвременски и волшебни бајки.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил