Ние не требаше да се сретнеме

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307473

Година на издавање: 2021

Број на страници: 248

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 400  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Колку време и жртви се потребни за да се врати животот таков каков што бил пред доживеаната несреќа?

Доволен е само миг за да се промени нешто што го создаваме со години. Совршената хармонија на семејниот живот на галеристката Ада и ветеринарот Гзавие се уништува со една сообраќајна несреќа. Дали ќе успеат да се справат со фаталните последици, со предизвиканите физички и емотивни штети?


Ние не требаше да се сретнеме е приказна за загубата и повторното наоѓање, за еден љубовен триаголник и потребата од прошка и соземање. Роман за способноста да ја преобразиме траумата во прифаќање во процесот на надворешно и внатрешно закрепнување. Ќе успеат ли да се прифатат двајцата што несреќата случајно ги споила или ќе се покаат што се сретнале враќајќи им се на старите животи?


Животот е лесен кога сè е совршено, но треба да научиме да го сакаме и кога бара од нас повторно да го изградиме она што било урнато до темел.

agnes-martin-lugand

Ањес Мартен-Лиган

Ањес Мартен-Лиган (1979) е родена во Сен Мало, Франција. Магистрира психологија и шест години работи како клинички психолог во областа на детската психологија. Ја напушта работата по раѓањето на сво...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил