Оливер М. и кошмарниот лилјак-грицкалче

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786084577874

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x198

Нема на залиха

Краток опис

Урааа! Училиштето за маѓепсништво завршува за Ноќта на вештерките - и што е најважно, го одбраа Оливер да го чува лилјакот-грицкалче Грицко, училишното милениче. Но поради палавото раче на неговата помала сестричка, лилјакот-грицкалче се претвора во вистински кошмар!

sue-mongredien

Су Монгредин

Obsecro te, mea vita scribere......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил